Вирусно изображение на съблекалните в Япония след победата над Германия, снимки и видео

Япония бързо се превръща в любимец на феновете на Световното първенство по футбол в Катар 2022 и това няма нищо общо с играта им на терена.

Силата на Азия постигна зашеметяваща победа в четвъртък сутринта, когато измести Германия с 2-1 в първата си среща от груповата фаза.

Гледайте най-добрите футболисти в света всяка седмица с beIN SPORTS на Kayo. Предаване на живо на Германската Бундеслига, Лига 1, Серия А, Купата на Карабао, Английската футболна лига и Висшата футболна лига. Нов за Kayo? Започнете своя безплатен пробен период сега>

Зашеметяващата победа даде на Япония множество нови фенове, но това, което направиха след мача, разтопи сърцата.

Японски фенове спечелиха света след откриващия мач на Световното първенство по футбол между Катар и Еквадор.

Видеоклипове, качени в социалните медии, показват, че феновете остават назад дълго след края на мача, Разходете се и почиствайте детската площадка.

Бахрейнският инфлуенсър Омар Ал-Фарук засне видео на двамата, публикувайки клипа на своите 2,6 милиона последователи в Instagram. Гледан е над 7 милиона пъти.

Сега националният отбор последва примера.

След постигането на печалната победа, снимка на японските съблекални беше качена в социалните медии, показваща стаята в безупречно състояние.

Цялата стая беше чиста и подредена, като всичко беше опаковано перфектно на масата в средата на стаята.

Но ако това не беше достатъчно, оставиха и 10 оригами жерава със знак на масата, който казваше „благодаря“.

Съблекалнята беше чиста.Източник: Доставчик
последни щрихи.Източник: Доставчик

Това не е първият път, когато нацията оставя съблекалнята чиста на световно първенство. По време на Световното първенство през 2018 г. в Русия, след като беше нокаутиран от Белгия, отборът напусна залата в перфектно състояние и остави съобщение „благодаря“ на руски на масата.

След Купата на Азия през 2019 г. отборът уреди всичко и остави подобна бележка, този път на черната дъска на английски, арабски и японски, като благодари.

Германия дойде в Катар под голям натиск, за да избегне катастрофата от 2018 г., когато не успя да излезе от груповата фаза в Русия като носител на Световното първенство.

Отборът на Ханси Флик поведе след дузпа през първото полувреме от Илкай Гюндоган и трябваше да изчезне от полезрението, след като създаде редица положения.

Но Япония издържа и изравни чрез резервата Рицу Доан в 75-ата минута.

Осем минути по-късно Такума Асано направи ослепителна реализация, вкарвайки топката от воле в мрежата, за да разсее японската скамейка и техните буйни фенове.

победител. (Снимка от Дийн Мутаропулос/Гети изображения)Източник: Getty Images

За да добавим към историята, Доан и Асано играят в Бундеслигата. „Играчите се събраха като отбор, подготвихме се добре и останахме там и това доведе до победата“, каза треньорът на Япония Хаджиме Мориясу.

“Много от нашите фенове дойдоха в Доха и бяха зад нас и ни тласкаха напред. Искам да запазим баланса си след това и да видим какво бихме могли да направим по-добре и да очакваме с нетърпение да спечелим следващия мач.” Бъдещето на Германия на световното първенство отново е поставено на карта, като предстоят мачове от група Е срещу Испания и Коста Рика.

“Направихме много лесно за Япония. Не знам дали някога е бил отбелязан по-лесен гол на световно първенство”, каза Гюндоган пред германската телевизия ARD.

„Това не бива да ни се случва. Томас Мюлер каза пред германската телевизия Magenta, че “е абсурдно да стоим тук сега и да бъдем победени”. Междувременно Япония гледа към място в елиминациите след драматично завръщане, което едва ли изглеждаше възможно през първото полувреме.

„Това е още един възмутителен резултат тук, в Катар“, каза коментаторът Мартин Тайлър с почти недоверие при свирката за края на мача. Той не сбърка.